• Hızlı İletişim
  Hızlı İletişim
  Sırakapılar Mah. 495
  Sok. No:27 DENİZLİ
  Tel: 0258 263 51 51 (pbx)
  Faks: 0258 264 01 52
  E-Posta: bilgi@egehastanesi.com

7/24 Bize Ulaşın 0258-263-5151

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ

Birimimizde, Ortopedi özürlülerin tanı ve tedavisi cerrahi korreksiyon, ortez ve protez uygulamaları yapılmaktadır.  Kapalı ve açık kırıkların ideal şartlarda ilk müdahalesi ve ameliyatı gerçekleştirilmektedir.

 

Özellikle iş kazalarında karşımıza çıkan ağır el yaralanmaları genellikle üzücü sonuçlar doğurmaktadır. Amacımız hastayı sekelsiz veya minimal sekelle işine en kısa zamanda döndürmektir. Artroplastiler, omuz, dirsek, kalça, diz, total ve parsiyel endoprotez, uygulamaları yapılmaktadır. Ekstremite uzatma ameliyatları, hastaya mümkün olan maksimum konforu sağlayan güvenilir özel eksternal fiksatörler ile yapılmaktadır. Artroskopi, teşhis ve cerrahi tedavi amaçlı yapılabilmektedir. Artroskopi müdahale ile menüsküs ameliyatları ve skopi altında her türlü yabancı cisim çıkartılması yapılmaktadır.

 

Hastanemizde;
Artroskopi ve Spor Yaralanmaları (Diz-omuz); Artroskopik diz ameliyatları; menisektomi veya meniskus tamiri, Artroskopik ön çapraz bağ, arka çapraz bağ, iç-dış yan bağ ve kombine bağ yaralanmalarında rekonstrüksiyon ameliyatları, kıkırdak yaralanmalarında, Artroskopik yöntem ile kapalı olarak tedavi edilmekte ve hastalar kısa sürede işine ve sportif hayatına dönmektedir. 

Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi 16 yaş altı çocukların Doğumsal Kalça çıkığı, çarpık ayak, serebral paralizi, myelomeningosel, doğumsal deformiteler, düztabanlık ve tümörler, gelişimsel bozukluklar ve kırıklarının takip ve tedavisi 

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, spor yaralanmaları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının tedavisi ile uğraşmaktadır. 

Ortopedik Onkoloji Tüm kemik, kas ve yumuşak dokular başta olmak üzere ekstrem itelerin her türlü tümörlerinin tıbbi ve cerrahi tedavisi. 

Omuz ve Dirsek Cerrahisi Omuz ve dirseğin artrozları, rotator kılıf hastalıkları tekrarlayan çıkıklar, aşırı kullanıma veya travmaya bağlı hastalıklarının artroskopik ve açık cerrahi yöntemlerle tedavisi. 

Artroz-kireçlenmelerde ( gonartroz ve koxartroz tedavisi, kalça ve diz protezleri, protez enfeksiyonu ve gevşemelerde revizyon ameliyatları, yüksek tibial ve osteotomi rutin olarak yapılmaktadır.


Ekstremite (kol-bacak kemik uzatma ameliyatları), kemik deformitelerinde ve kırık kaynamaması ve kemik enfeksiyonlarında external fixator uygulamaları, 

Kalça kırıkları; özellikle yaşlı hasta grubunun maruz kalacağı travmalar sonrası tedavi gerektiren durumlarda gerekli her türlü girişim yapılabilmektedir.

El ve Üst ekstremite Cerrahisi; el, el bileği, dirsek ve kol ile ilgili sorunları bulunan hastaların tanı ve tedavilerinin planlanması, düzenlenmesi ve uygulanmasını modern teknik, yöntemler kullanarak sağlar. 

El, el bileği, önkol, dirsek ve kolda meydana gelen kırıkların değerlendirilmesi, koordinasyonu, tanı ve tedavisi yapılabilmektedir.
 
Bölümün ilgi alanına giren hastalıklar arasında Karpal Tünel SendromuTetik ParmakDeQuervain Tendiniti,Gangliyon KistlerDuputyrens Hastalığı ile Tenisçi ve Golfçu Dirseği hastalıkların tıbbi ve cerrahi tedavileri yapılmaktadır.go to top

Randevu Almak İçin Formu Doldurunuz

TC Kimlik No* :

Hasta Adı Soyadı* :

E-Posta :

Cep Telefonu* :

Randevu Almak İstediğiniz Bölüm :

Seçiniz

Randevu Almak İstediğiniz Doktor :