• Hızlı İletişim
  Hızlı İletişim
  Sırakapılar Mah. 495
  Sok. No:27 DENİZLİ
  Tel: 0258 263 51 51 (pbx)
  Faks: 0258 264 01 52
  E-Posta: bilgi@egehastanesi.com

7/24 Bize Ulaşın 0258-263-5151

KARDİYOLOJİ

Dünyada ve ülkemizde en çok ölüme sebep olan hastalıklar kalp ve damar hastalıklarıdır. 

Hastanemizde uygulanan invaziv kardiyolojik işlemlerden; koroner anjiyografi, sağ-sol kalp kateterizasyonu, balon anjioplasti ve stent uygulamaları,  geçici ve kalıcı kalp pili uygulamaları yapılmaktadır.

 Kalp kasını belirleyen koroner damarlar tıkanıklığı çok sık rastlanan bir hastalıktır. Bu tıkanma kendini değişik biçimlerde gösterir. Bu hastalığın tanı ve tedavisi için çeşitli yöntemler vardır. İnvaziv yöntem koroner anjiyografidir.

Kalp damar hastalıklarından hayatı ciddi anlamda tehdit eden kalp krizinin (miyokard enfarktüsü) tedavisinde en önemli husus; çok kısa süre içerisinde (ilk saatler) hastaya müdahale edilebilecek tıbbi şartların sağlanabildiği merkezleri oluşturmaktır. Kalp krizi; kalp adalesini besleyen koroner damarların ani olarak tıkanması sonucu ortaya çıkan çok ciddi bir klinik tablodur. Bu hadisenin vuku bulduğu durumlarda çok kısa süre içerisinde hastanın anjiyografi laboratuarına alınarak koroner anjiyografisinin (kalp damar hastalığını ortaya koymak için günümüzde halen en güvenilir tanı yöntemi) ve gerekirse balon anjioplasti ve/veya stent uygulaması gibi damar açma işlemlerinin uygulanması gerekmektedir.go to top

Randevu Almak İçin Formu Doldurunuz

TC Kimlik No* :

Hasta Adı Soyadı* :

E-Posta :

Cep Telefonu* :

Randevu Almak İstediğiniz Bölüm :

Seçiniz

Randevu Almak İstediğiniz Doktor :