• Hızlı İletişim
  Hızlı İletişim
  Sırakapılar Mah. 495
  Sok. No:27 DENİZLİ
  Tel: 0258 263 51 51 (pbx)
  Faks: 0258 264 01 52
  E-Posta: bilgi@egehastanesi.com

7/24 Bize Ulaşın 0258-263-5151

ÇOCUK CERRAHİSİ

ÇOCUK CERRAHİSİ - PEDİATRİK  CERRAHİ

Çocuk Cerrahisi ünitemizde 0 - 16 yaş arasındaki çocukların cerrahi sorunları ile ilgilenmektedir. Çocuk Cerrahisinin temel uğraşı alanları olan Göğüs Cerrahisi, Sindirim Sistemi Cerrahisi, Çocuk Endokrin Cerrahisi, Çocuk Jinekolojisi, Travma Cerrahisi, Tanısal ve Girişimsel Endoskopik ve Laparoskopik işlemler Hastanemizde yapılmaktadır. 

Çocukta doğumdan önce bilinen yada doğumdan sonra fark edilen yenidoğanın doğmalık  (konjenital ) hastalıklarının düzeltilmesi , takibi ve genetik konsültasyonu Çocuk Cerrahisinin uğraşı alanındadır.

Çocuk Ürolojisi çalışmaları ile Hidronefroz, Vezikoüreteral Reflü, Böbrek Taşı, Tekrarlayan İdrar Yolu Enfeksiyonu, Enürezis ( idrar kaçırma) gibi alanlarda da hasta kabulu, takip ve tedavisi yapılmaktadır.

Kabızlık ve kaka kaçırma sorununun takip ve tedavisi sık uğraşı alanlarımız arasındadır.

Çocuk Cerrahisinin misyonu çocuk için en doğru tedavinin , en konforlu ve ağrısız ortamda , psikolojik gelişim göz önünde bulundurularak yapılmasıdır.

Hastanemizde yaygın olarak tedavisi planlanan ve uygulanan cerrahi hastalıklar :

 * İnguinal herni : Kasık fıtığı, çocuklarda yaştan bağımsız olarak, en kısa sürede cerrahi tedavi gerektiren ; tedavinin gecikmesi durumunda hayati tehlikeye varabilen sonuçları olan bir hastalıktır. Cerrahi günübirliktir, aynı gün taburcu olunur.

*  Hidrosel :  Halk arasında su fıtığı olarak bilinir. Doğumdan itibaren takibi ve gereğinde cerrahisi gereken bir hastalıktır. Cerrahisi günübirliktir.

*  İnmemiş Testis : Doğumdan önce oluşan, 9-12 ay arasında cerrahi tedavi gerektiren, tedavinin gecikmesi durumunda kısırlıkla sonuçlanabilen bir sorundur. Cerrahisi günübirliktir.

* Sünnet : İdrar yolu enfeksiyonunun önlenmesi için temel yaklaşımdır. Yenidoğan döneminden itibaren yapılabilir. Günübirlik cerrahidir.

* Varikosel : Testis toplardamarlarının varisleşmesidir. Testisin ısı artışı nedeni ile sperm sayısı ve kalitesinde bozulmaya yol açar.

* Testis Torsiyonu :Testisin acil cerrahisi gereken bir durumdur. Gecikme testis kaybı ile sonuçlanır.

* Over Kisti ve Torsiyonu : Karın ağrısı ile akut apandisiti taklit eden bir  hastalıktır.

* Akut Apandisit : Çocukluk çağında en sık rastlanan karın ağrısı nedenlerindendir. Acil cerrahi gerektirir.

* İmperfore Hymen : Ergenlik yaşındaki kız hastaların periyodik karın ağrısı ve adet görmemesi ile karakterizedir. Cerrahi ile düzeltilmelidir.

* Labial Füzyon : Yenidoğan döneminden sonra ergenliğe kadar olan dönemde kızlarda cinsel organ dudaklarının yapışmasıdır. Cerrahisi günübirliktir.

* Hipospadias : Peygamber sünneti olarak bilinir. Erkek çocuk işeme deliği olması gereken yerde değil penis üzerinde yada torbanın üzerindedir.

* Umbilikal (göbek ) Fıtığı : Yenidoğanda fark edilir ve takip gerektirir.

*Anal Fistül : Özellikle bebeklerde makat çevresinde tekrarlayan abse olarak görülür. Cerrahi gerektirir.

*Yenidoğan Cerrahisi : Özofagus atrezisi, diafram hernisi, duodenal atrezi, omfalosel, barsak atrezileri  gibi yenidoğan hastalıklarının tedavisi ve takibi için yenidoğan yoğun bakım desteği mevcuttur. 

*Kist Hidatik : Karaciğer, akciğer ve böbrek gibi organlarda yerleşen , halk arasında köpek kisti olarak bilinen hastalıktır. Dikkatli ve özenli bir cerrahi ile düzeltilmelidir.go to top

Randevu Almak İçin Formu Doldurunuz

TC Kimlik No* :

Hasta Adı Soyadı* :

E-Posta :

Cep Telefonu* :

Randevu Almak İstediğiniz Bölüm :

Seçiniz

Randevu Almak İstediğiniz Doktor :